Almanca Aile Birleşimi

Almanca Aile Birleşimi

Almanca Kursu A1 Sertifikası Neden Gerekli?

Almanya’da ikamet izni varsa ve eşinizin yanına kalıcı olarak gitmek istiyorsanız basit düzeyde Almanca dil bilgisine sahip olmanız gerekiyor.

Aile Birleşimi sınavına girebilmeniz için ilk önce Alman konsolosluğuna başvuru yapmış olmanız ve 18 yaşınızdan gün almış olmanız gerekir. Başvuru tarihinizden itibaren 1 ila 3 ay arasında başvurunuz sonuçlanmaktadır.

Almanya’ya eşinin yanına gidecek olan kişiler Almanca bilmiyorlarsa veya az Almanca dil bilgisi yeterli düzeyde değil ise Türkiye’de Almanca Aile Birleşimi kursuna gitmek zorundadırlar.

–OSE-‘den alacağınız Aile Birleşimi kursu ile Alman konsolosluğunun istediği Aile Birleşimi dil yeterlilik sınavından başarıyla geçersiniz.

Aile Birleşimi kursumuzda ana dili Almanca olan sınav sistemini çok iyi bilen profesyonel öğretmenlerimizden eğitim alırısınız. Aile Birleşimi sınav içeriğinde uzman ve Alman Kültürünü yakından tanıyan ve uzun yıllar Almanya’da ikamet etmiş öğretmenlerdir.

Bugüne kadar birçok kişi Aile Birleşimi Kursumuzdan aldığı eğitim sayesinde, Aile Birleşimi sınavına sadece “1 kez” katılıp başarılı puanlarla Almanya’ya eşlerinin yanına sorunsuz bir şekilde yolcu ettik.

-OSE- ‘den alacağınız Aile Birleşimi A1 Sertifika Almanca Kursumuz;

Aile Birleşimi kursumuz, Genel Almanca kursu değildir. Ana dili Almanca olan daha önce Almanya’da ikamet etmiş ve Alman Kültürünü çok iyi tanıyan profesyonel öğretmenlerimiz tarafından sınav yönetmeliğine uygun programlamış Almanca A1 sertifikalı bir kurstur.

–OSE- olarak biz; Aile Birleşimi Kursuna “Alman kültürüyle tanışma diyoruz.”

Uzun yıllar Almanya’da yaşamış Aile Birleşimi Sınavına birçok öğrenci yetiştirmiş uzman öğretmen kadromuzla size daha kaliteli hizmet vermek adına, sınav ile ilgili tüm sorularınızı sizler için cevaplandırıyoruz, sınav ile ilgili bütün kaygılarınızı ortadan kaldırıyoruz ve sınav günü heyecanınızı yenmek adına sınava gireceğiniz saate kadar  başından sonuna –OSE- olarak yanınızdayız.

-OSE- ile Aile Birleşimi Almanca kursunu başarılı bir şekilde tamamladığınızda sınavda karşılaşabileceğiniz her türlü soruları yazılı sözlü olarak çok rahat cevaplandırırsınız.

Aile Birleşimi Kursumuzun içeriği tamamen Goethe Enstitüsü Aile Birleşimi sınavına uygun programlanmış olup; Almanca rakamlar, harfler, temel zamanlar (saat- günler-haftalar-aylar) ve kalıplar, temel cümle yapıları öğretilir.

Almanca’ da çok sık kullanılan sözcükleri çok iyi anlarsınız. Günlük sosyal-iş hayatınızda basit diyaloglar gerçekleştirir ve kendinizi kısa kısa ifade edersiniz. Elektronik postalara ve mesajlara cevap verir, konu hakkında bir yerden bilgi almanız istenirse kolaylıkla halledebilirsiniz. İstasyonlarda, süpermarketlerde ve havalimanlarında, toplu taşıma araçlarında, metrolarda anonsları, yönlendirmeleri çok rahat anlarsınız.

Geleceğinizle buluşmak üzere sizi –OSE-‘ye Aile Birleşimi Kursu Almanca eğitimine davet ediyoruz. Hedefimiz birlikte başarılı olmaktır.

START DEUTSCH 1-Aile Birleşimi A1 Sınavı;

  1. Dinleme 20 Dakika
  2. Okuma-Yazma 45 Dakika
  3. Konuşma 15 Dakika

Aile Birleşimi Almanca sınavı dört bölümden oluşur:

DİNLEME

Size dinletilen basit konuşmaları, anonsları, telesekretere bırakılan mesajları anlayarak sorulan sorulara cevap verme.

OKUMA

Size verilen kısa metinlere ait soruları cevaplandırma.

YAZMA

Size verilen konu ile ilgili metin yazmak.

KONUŞMA:

Kendinizi ayrıntılı bir şekilde tanıtabilme, soru sorabilme ve sorulan sorulara cevap verebilme.

 

Almanca Aile Birleşimi eğitimlerini Bakırköy, Beşiktaş şubelerimizden alabilirsiniz.