Almanca Kursu

OXFORD STREET Dil okulları olarak Almanca dil eğitiminde yılların verdiği tecrübemizle, ana dili Almanca olan Türk ve yabancı uzman öğretmen kadromuzla sizlere daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeye devam ediyoruz.

Dünya genelinde 40 ülke ve 150 milyon’a yaklaşık kişi Almanca konuşuyor. Avrupa konseyinin yürürlükteki üç dilinden birisi ve Avrupa Birliğinin 23 dilinden birisi Almancadır. Almanca İngilizceden sonra internetin ikinci resmi dili olarak kabul görür.

Avusturya, İsviçre, Belçika, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Lüksemburg Almanca’ yı resmi dil olarak kullanıyor. Almancanın konuşulduğu diğer ülkeler: Arjantin, Brezilya, Kanada, Şili, Fransa, İsrail, İtalya, Kazakistan, Namibya ve Amerika.

Türkiye’de de birçok okulda ilköğretim, lise ve üniversitelerde Almanca ilk dil olarak öğretiliyor. Diğer Avrupa ülkelerine kıyasla Türklerin en yoğun olduğu ülkelerin başında Almanya geliyor.

Bugüne kadar Oxford Street Dil Okullarından Almanca kursu eğitimi alan öğrencilerimize Almanca konuşturduk ve “Aile Birleşimi Kursu” alan birçok öğrencimizi başarılı puanlarla Almanya’ya eşlerinin yanına yolcu ettik.

Öğrencilerimizi seviyelerine göre ayıran Almanca kursu eğitimimizde her bir Almanca kuru için geçerli olan, ister grup dersi olsun, ister özel ders olsun, teknolojik sınıflarımızda eğitim görürsünüz. Almanca eğitiminiz boyunca Schritte International referanslı ana kitaplarımız, ana kitaplarımıza ek olarak çalışma kaynakları.

Tüm Almanca eğitim seviyeleri için geçerli olan sözlü ve yazılı deneme sınavları yapılır. Deneme sınavlarının amacı; öğrencinin gelişimini izlemek, eksik yanlarını tespit etmek ve hedefleri doğrultusunda Almanca Dil eğitimini başarıyla tamamlamaları için, çözümler bulmak ve öğrenciye daha kaliteli bir Almanca Dil eğitimi hizmeti vermektir.

Türkiye’nin en başarılı üniversitelerinde eğitim görevlisi olarak çalışan profesyonel yerli ve yabancı öğretmenlerimizle OSE’ den kaliteli Almanca kursu alırsınız.

Birçok kişi Almanca öğrenmek ve var olan Almanca dil bilgisini geliştirmek için farklı metotlara, Almanca eğitimi veren kurslara ve özel Almanca dil okullarına başvurur. Bu iş sizi içinden çıkılmaz bir hale getirebilir.

Oysa;

-OSE- sizi bu anlamda BAŞARIYA ulaştırır…  Çünkü;

“OXFORD STREET ENGLISH, Türkiye’ye yabancı dil eğitiminde yeni bir soluk getirdi… Ve… Klasik methodu interaktif hale getirdi = “ACTIVE METHOD”

Türkiye’ye “ACTIVE METHOD” eğitim sistemini getiren ilk yabancı dil okulu OXFORD STREET ENGLISH’ dır.

Peki “ACTIVE METHOD” eğitimi Nedir?

Bu Method -OSE- Portföyündeki tüm dillerdeki (Almanca kurs eğitimleri, İngilizce kursu eğitimleri, Fransızca kursu eğitimleri, Rusça kursu eğitimleri, Arapça kursu eğitimleri, İspanyolca kursu eğitimleri, İtalyanca kursu eğitimleri, Türkçe kursu eğitimleri, Japonca Kursu eğitimleri, Japonca kursu eğitimleri, Çince kursu eğitimleri ve Aile Birleşimi eğitimleri) için geçerlidir.

Öğrencilerin alışıla gelmiş ve sıradan bir eğitimden çok farklı olarak sınıf içerisinde herkesin eşit olarak derse katılımını sağlar.

İster grup dersi olsun, ister özel ders olsun parmak kaldırıp söz isteme sistemi olmaksızın her öğrencinin derse katılması sağlanır ve bu durum bir zaman sonra öğrencinin kendine olan güvenini sağlanarak, yaptığı eylemin reflekse dönüştürür.

-OSE- (ACTIVE METHOD) gramer başlıklarının çok fazla öne çıkmasından ziyade bilginin kullanılabilirliğini ele alır. Bu da defalarca öğrenciye sunulan soru-cevap tekrarı ile Türkçe düşünmeden öğrendiği dilde ki kalıpları kullanarak gerçekleşir. Biz kendi dilimizi nasıl ailemizden dilbilgisi olmaksızın öğrendiysek Aktive Method’da aynı şekilde kalıcı bir bilgiye ulaştırır. Buna literatürde “Ana dil eğitim tekniği” de denmektedir.

OSE’ de Genel Almanca Kursları 6 seviyeden oluşur. Her bir seviye 60 saattir.

A1/A2 Temel Başlangıç Seviye

B1/B2 Orta Seviye  

C1/C2 İleri Seviye


İLK SEVİYE ALMANCA KURS EĞİTİMİ/A1 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ

Almanca’ ya yeni adım atacaklar, daha önce Almanca eğitimi almamış ya da Almancası zayıf olan öğrenciler için geçerli olan A1 seviye OSE- Almanca kursu, Almanca öğrenim sürecinin ilk adımıdır.  

 –OSE- olarak biz bu kura A1 seviyesine “Almanca dil kültürüyle tanışma diyoruz.”

OSE’ de başlangıç Almanca kursu ilk seviyesinden itibaren öğrencilere Almanca düşünme becerisi aşılanır ve ilk dersten itibaren öğrenciler Almanca düşünmeye başlar.

-OSE- ile Almanca kursu A1 seviyesini başarılı bir şekilde tamamladığınızda temel zamanları ve kalıplarını, temel cümle yapılarını öğrenir, Almanca’ da çok sık kullanılan sözcükleri iyi anlarsınız. Günlük sosyal-iş hayatınızda basit diyaloglar gerçekleştirir ve kendinizi kısa kısa ifade etmeye başlarsınız. Bu seviyeyi bitirdikten sonra sosyal ve gündelik deyimleri ve basit cümleleri anlayabilir ve konuşabilirsiniz.

“Başlamak bitirmenin yarısıdır” diyor ve geleceğinizle buluşmak üzere sizi –OSE-‘ye Almanca eğitimine davet ediyoruz.

İKİNCİ SEVİYE ALMANCA KURS EĞİTİMİ/A2 BAŞLANGIÇ SEVİYESİ

-OSE- ile Almanca kursu A2 seviyesini başarılı bir şekilde tamamladığınızda, sosyal hayatınızda bilinen konular üzerinde bilgi alışverişi yapabilir, gündelik hayatın birçok alanında aile, alışveriş, arkadaşlar, eğitim gibi konularında kendinizi ifade eder, basit ve sık kullanılan deyimleri anlar konuşur ve yorumlamaya başlarsınız.

Almanca okuma-yazma-anlama ve konuşmada eksiklerinizi giderir ve Almanca dilini etkili kullanmaya başlarsınız.

ÜÇÜNCÜ SEVİYE ALMANCA KURS EĞİTİMİ/B1 TEMEL SEVİYE

Biz –OSE- olarak B1 seviyesine “Bağımsız Dil Seviyesi” Diyoruz…

-OSE- ile Almanca kursu B1 seviyesini başarılı bir şekilde tamamladığınızda, Almanca dilini Okuma-Yazma-Anlama ve Konuşma da daha etkili, akıcı ve hatasız kullanmaya başlarsınız. Makale, hikaye ve gazete okuyabilirsiniz. Almanca DVD-TV’deki dizileri filmleri izleyebilir Alman kültürünü yaşayabilirsiniz. Yurtdışı seyahatlerinizde yardım almaksızın karşılaşabileceğiniz sorunları kendiniz rahatlıkla çözümlersiniz. Alışveriş, yemek ve meslek gibi konularda temel düşünceyi kavrarsınız.

DÖRDÜNCÜ SEVİYE ALMANCA KURS EĞİTİMİ/B2 TEMEL SEVİYE

OSE’ den B2 seviyesinde Almanca kursu alan bir öğrenci artık Almanca düşünme ve konuşma pratiği kabiliyetini kazanmış olur.

-OSE- ile Almanca kursu B2 seviyesini başarılı bir şekilde tamamladığınızda;  Almanca  tartışmalara katılabilir, her konuda kişisel fikirlerinizi özgürce dile getirebilirsiniz. Ana dili Almanca olan yabancılarla rahat diyaloglar kurabilirsiniz. İş anlaşmalarını sözlü yazılı rahat gerçekleştirir ve mülakatlara katılabilirsiniz.

Kariyer hedefi Almanca ile doğru orantılı olan öğrencilerin, hedefleri için attıkları adımın büyük bir kısmına başarıyla ulaşmış olur. Kariyerinize artık etkili bir şekilde Almanca dili ile devam edebilirsiniz.

Aynı zaman da Almanca filmleri, dizileri, belgeselleri ve müzikalleri Türkçe alt yazı olmaksızın keyifle izleyebilirsiniz. Tek başınıza seyahate çıkabilir, seyahatiniz boyunca OSE’ den almış olduğunuz Almanca kurs eğitimi doğrultusunda gittiğiniz ülkenin keyfini çıkartırsınız.

BEŞİNCİ SEVİYE ALMANCA KURS EĞİTİMİ/C1

Almanca kursunuzu -OSE- ile C1 seviyesini tamamladığınızda kariyerinizde artık diğer insanlardan “1” adım öndesiniz.

Almanca da tüm zamanları aynı anda etkili ve doğru kullanırsınız. Karışık cümle yapılarını ve resmi yazışmaları çok kolay gerçekleştirirsiniz. Aynı zamanda akademik sınavlara hazırlık seviyesindesinizdir. Yurt dışında ki toplantılara katılabilir ve seyahatiniz esnasında Almanca rehberleri de rahatlıkla anlarsınız.

ALTINCI SEVİYE ALMANCA KURS EĞİTİMİ/C2

-OSE-‘den alacağınız C2 Almanca kursu ile Almancaya tamamen hakimsiniz.

Sıfat cümleleri, zarf cümleleri, emir cümleleri, isim cümleleri, yapılar ve bağlaçlar doğru  ve yerinde kullanılır.

C2 seviyelerindeki öğrencilerimiz ana dili Almanca olan yabancılarla rahatlıkla, dilediğince ve dilediği konularda rahat konuşabilir ve tartışabilir.

Uluslararası tüm platformlarda (kongre-fuar-sergi) Almanca dilini etkili, hızlı en üst seviyede ve tam ifadelerle kullanır.

Akademik yazışmalar bilindiği üzere yazım dili olarak farklıdır. Makale ve akademik metinleri zorlanmadan yazarsınız ve anlarsınız.

“Dil her zaman değişim içindedir”

Bundan sonra Almancanızı güncel tutmanız sadece size kalmıştır bu yolda da sizin yanınızdayız.

OSE ‘de dilediğiniz kadar yabancı hocalarla Almanca sohbet derslerine katılabilirsiniz. 

Almanca kursu eğitimlerini Bakırköy, Beşiktaş şubelerimizden alabilirsiniz.