Fransızca Kursu

“EĞİTİM BİR İNSANIN HAYATINI SOLUKSUZ KILAR”

ASLINDA SİZ FRANSIZCA BİLİYORSUNUZ

Fransızca’dan Türkçe’ye 5000’e yakın kelime geçtiğini biliyor muydunuz? Ve... Birçok İngilizce kelime Fransızca’dan İngilizce diline geçmiştir.

Diller biçimsel farklılıklar göstersede temel işleyiş bakımından birbirine çok benzerdir.

Fransızca yazıldığı gibi okunmayan bir dil olduğu için, ilk başlarda telaffuzunda biraz zorlanabilirsiniz. Fakat zaman geçtikçe ve konuşma pratikleriyle Fransız kültürünün ve dil bilgisinin içine girdikçe çok seveceksiniz. Dünya üzerinde milyonlarca insan Fransızca’yı anadili olarak kullanmaktadır. Fransızcayı anadili olarak kullanan ülkeler arasında; Belçika, İsviçre, Kanada, İtalya, Lüksemburg, Birleşik Devletler ve Afrika yer alır. Fransa ve Türkiye arasında Turizm ilişkileri yoğun olması bakımından Dış Ticaret de Fransızca önemli diller arasındadır. Uluslararası organizasyonların ve diplomasinin dilidir Fransızca. Mimarinin, sanatın, tiyatronun, dansın ve mutfağın dilidir Fransızca.

-OSE- Genel Fransızca Eğitim Seviyelerimiz;

  • A1 Başlangıç Seviyesi Fransızca Kursu
  • A2 Başlangıç Seviyesi Fransızca Kursu
  • B1 Orta Seviye Fransızca Kursu
  • B2 Orta Seviye Fransızca Kursu
  • C Uzmanlık Seviyesi Fransızca Kursu

-OSE-‘den alacağınız her hangi bir seviye Fransızca Eğitim Kursu Avrupa Dil komisyonunda belirtildiği çerçevede ve standartlarına uygun profesyonel öğretmenlerimiz tarafından programlanmıştır.

-OSE-‘den alacağınız herhangi bir Fransızca kursu seviyesinde başarılı olan tüm öğrencilerimize Fransızca düzeyini belgeleyen sertifika verilir.

-OSE-‘den alacağınız Fransızca kursunuz boyunca tüm kurlar (A1-A2-B1-B2-C)  için geçerli olan Fransa’nın şehirlerinden tutun da Fransız yemeklerinden tatlılarına kadar, Paris modasından eğlence sektörüne kadar kaliteli ve kalıcı bir eğitim sizi bekliyor...


A1 FRANSIZCA KURSU

A1 seviyesi Fransızca eğitimine başlangıç yapacaklar için en önemli seviyesidir.

Ana dili Fransızca olan ve uzun yıllar Fransa’da yaşamış Türk ve yabancı profesyonel  öğretmenlerimizle -OSE-‘den kaliteli Fransızca kursu-eğitimi ve Fransızca eğitimine başladığınız ilk andan itibaren konuşma ve duyduğunu anlamaya yönelik bir Fransızca eğitimi alırsınız.

-OSE-‘den alacağınız A1 seviyesi Fransızca eğitiminizde, Fransızca’ya genel bir giriş yapılır. Fransızca gramer temellerini, Fransızca alfabeyi, sesli-sessiz harf telaffuzlarını ve ifade kalıplarını, olumlu olumsuz, basit cümle yapılarını ve günlük hayatınızda sıklıkla kullanacağınız diyalogları öğrenirsiniz.

-OSE-‘den alacağınız A1 seviyesi Fransızca kursunuzu başarıyla tamamladığınızda günlük basit diyalogları rahat gerçekleştirir, ailenizi, arkadaşlarınızı, mesleğinizi ve kendinizi ifade etmeye başlarsınız.

Kısaca Fransızca Eğitim Ders İçerikleri;

Alfabe

Tanımlılıklar

Kişi zamirleri

Gönderme Adılları

Zamanlar= Şimdiki zaman, Gelecek zaman, yakın gelecek zaman, yakın geçmiş zaman ve mişli geçmiş zaman

Olumlu olumsuz soru biçimleri

Kişi zamirleri ile ilgili cümleler

Özel cins isimler

Sıfatlar

Zarflar

Meslekler

Uyluklar

Ülkeler


A2 FRANSIZCA KURSU

-OSE-‘den alacağınız A2 Fransızca eğitiminiz A1 Fransızca eğitiminizin devamı niteliğidedir. Ana dili Fransızca olan Türk ve yabancı profesyonel öğretmenlerimizle -OSE-‘den kaliteli Fransızca kursu-eğitimi alırsınız.

A1 seviyesinde öğrenmiş olduğunuz konuları detayları ile pekiştirirsiniz. Derslerde Fransızca diyaloglar daha çok gerçekleştirilir. A2 seviyesi Fransızca eğitiminizde Fransızca atasözlerini, Fransızca deyimleri öğrenmeye başlar, gelecekteki ve daha uzak gelecekteki zaman kalıplarını, Fransızca varsayımları, ihtimalleri ve olayları şiirlerle, romanlarla, hikayelerle ve kitaplarla çalışır öğrenirsiniz. A1 seviye Fransızca kursumuzda olduğu gibi derslerin bir bölümü sanatsal tiyatrolar, piyesler, oyunlar ve şarkılarla pratik yaparak eğlenceli ve kalıcı bir ders programıyla gerçekleştirilir.

-OSE-‘den alacağınız A2 seviyesi Fransızca kursunuzu başarıyla tamamladığınızda Fransızca sözleri, paragrafları ve basit hikaye kitaplarını okuyabilirsiniz. Kendinizi rahat ifade eder arkadaşlarınızı, ailenizi, mesleğinizi, hedeflerinizi ve günlük sosyal hayatınızda gerçekleşen durumları iyi/kötü karşınızdakine duygularla anlatabilecek düzeyde olursunuz. Korku, endişe ve panik hislerini cümleler içinde kelimeleri doğru kullanarak diyaloglar gerçekleştirir, tek başınıza seyahate çıkar ve seyahatiniz boyunca –OSE-‘den almış olduğunuz Fransızca eğitimi doğrultusunda kimsye ihtiyaç duymadan gittiğiniz ülkenin keyfini çıkartırsınız.

Kısaca Fransızca Eğitim Ders İçerikleri;

Alfabe

Tanımlılıklar

Bağlaçlar

Kişi zamirleri

Gönderme Adılları

Zamanlar= Şimdiki zaman, Gelecek zaman, yakın gelecek zaman, yakın geçmiş zaman ve mişli geçmiş zaman

Olumlu olumsuz soru biçimleri

Kişi zamirleri ile ilgili cümleler

Özel cins isimler

Sıfatlar

Zarflar

Meslekler

Uyluklar

Ülkeler


B1 FRANSIZCA KURSU

Fransızca derslerinden artık daha çok keyif alabileceğiniz Fransızca tüm kelimelerin telaffuzunda zorlanmayacağınız, Fransızca gramer, OKUMA, YAZMA, ANLAMA ve KONUŞMA’da iyi olduğunuz bir seviyedesiniz.

-OSE-‘den alacağınız B1 seviye Fransızca eğitiminizde Türk ve yabancı öğretmenlerle ders işlersiniz. Fransızca etken ve edilgen cümleler çok rahat kurarsınız. Noktalama işaretleri (Dictee) yazım kurallarını çok iyi öğrenirsiniz. Dinlemeye ve anlamaya yönelik diyaloglar rahat gerçekleştirirsiniz. Fransızca kitapları kolay okursunuz. Makaleler yazar röportajlar yapar ve anketler düzenleyebilirsiniz. Tüm Fransızca filmleri, dizileri ve müzikalleri Türkçe alt yazı olmaksızın keyifle izlersiniz. Kariyer hedefiniz doğrultusunda İş görüşmeleri yapabilir, konferans ve seminer organizasyonlarında, bayi toplantılarında rahatça Fransızca anlar ve konuşursunuz.

-OSE-‘den alacağınız B1 seviye Fransızca eğitiminizi başarıyla tamamladığınızda Fransız kültürünü iyi tanır, Fransayı çok iyi bilir ve Fransızca dil bilgisinde konuşma ve düşünme kabiliyetini tam anlamıyla kazanmış durumda olursunuz.


B2 FRANSIZCA KURSU

Fransızca Kursu B2 seviyesi kariyer, serbest meslek, doktora, lisans ve yüksek lisans seviyesidir.

-OSE-‘den alacağınız B2 seviyesi Fransızca eğitiminizi Türk ve ağırlıklı olarak yabancı öğretmenlerle ders işlersiniz.

-OSE-‘den alacağınız B2 seviyesi Fransızca eğitiminizde A1-A2-B1 seviyelerinde işlenen bütün konuları kısaca tekrar eder ve Fransızca gramerini derinlemesine öğrenirsiniz. Pasif cümle kalıplarını, karışık cümle yapılarını ve Fransızca dilini etkili kullanma methodlarını çok iyi kavrarsınız. Derslerde bol bol Fransızca konuşursunuz.

-OSE-‘den alacağınız B2 seviye Fransızca eğitiminizi başarıyla tamamladığınızda Türkiye’de ve yurt dışında Fransızca konuşulan bir çok ülkede çalışma imkanı bulabilirsiniz. Yurt dışı toplantılarına katılabilir ve resmi yazışmaları çok kolay gerçekleştirirsiniz. En karmaşık tartışmaları bile takip edebilirsiniz. Dilin kullanıldığı film, müzik, tiyatro, müzikal ve dizileri alt yazısız izleyebilirsiniz.

*Conversation KONUŞMA                         Çok İyi

*Ecrire YAZMAK                                         Çok İyi

*Lire OKUMAK                                           Çok İyi

*Ecouter DİNLEMEK                                  Çok İyi

*Dictee/Ortograpte YAZI DİLİ                    Çok İyi 


C FRANSIZCA KURSU

-OSE- olarak biz, Fransızca kursu C seviyesine “UZMANLIK SEVİYESİ” diyoruz.

-OSE-‘den alacağınız C seviyesi Fransızca kursu ile “AKADEMİK FRANSIZCA” KONUŞURSUNUZ.

Sıfat cümleleri, zarf cümleleri, emir cümleleri, isim cümleleri, olumlu olumsuz soru cümleleri, olumlu olumsuz yapılar, duygu ifadeleri ve bağlaçlar doğru ve yerinde kullanılır.

C seviyesindeki öğrencilerimiz ana dili Fransızca olan yabancılarla rahatlıkla, dilediğince ve dilediği konularda rahat konuşabilir ve tartışabilir.

Uluslararası tüm platformlarda (kongre-fuar-sergi) Fransızca dilini tam ve net ifadelerle etkili ve hızlı kullanırsınız.

Dilekçe, kartpostal, kartvizit, davetiye mektubu, CV hazırlama, önyazı yazma, iş başvuruları, SMS, mail ve çeviri... Akademik yazışmalar bilindiği üzere yazım dili olarak farklıdır. Makale ve akademik metinleri zorlanmadan anlar ve yazarsınız. Bundan sonra Fransızcanızı güncel tutmanız size kalmıştır bu yolda da sizin yanınızdayız. OSE ‘de dilediğiniz kadar yabancı hocalarla sohbet derslerine katılabilirsiniz.

Kariyer hedefiniz doğrultusunda Güzel Sanatlar, Mimarlık, Sinema, Mutfak Kültürü, İnşaat, Mühendislik, tabiki Dans, Uluslararası İlişkiler, tabiki Moda, Edebiyat, tabiki Felsefe, Müzik, Tıp, İlahiyat, Uzay Bilimleri, Hava Bilimleri, Telekomünikasyon ve tabiki Tiyatro sizin için Fransızca dilinde ideal bir seçimdir. 

 Fransızca kurs ücretleri, fiyat indirimleri ve kampanyaları için Bakırköy, Beşiktaş şubelerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.