Havacılık İngilizcesi

Havayolları Sektörü çalışanı mısınız? Sektör içerisine giriş yapmak mı istiyorsunuz? Yoksa önünüzdeki bir sınav ya da mülakat sizler için aşılmaz bir engel gibi mi görünüyor?

Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü'nün (ICAO) 28000 hava kazasını incelediği raporuna göre sorunların %70'i dil karışıklığından meydana geliyor. ICAO standartlarına göre uluslararası uçuş yapan tüm pilotlar ve uluslararası uçuşlarda trafik kontrolörlüğü yapan tüm kişilerin belli bir seviyede İngilizce bilmesi zorunludur.

Bu İngilizce seviyesi ise ICAO Operational Level 4 (ICAO Seviye 4 İngilizce Yeterliliği) olarak bilinir. ICAO tarafından geliştirilen dil
tanımlayıcılarını burada bulabilirsiniz.

Havacılık sektöründe çalışan veya çalışmak isteyen kişilere yönelik hazırlanmış eğitimlerdir. Uçuş öncesi, uçuşa hazırlık, kalkış, uçuş sırasında iletişim kurma, hava koşulları, hava alanına yaklaşma, inme gibi konuları ve çalışmaları içerir.

English for Ground Staff
Yer hizmetleri çalışanları, dünyanın her tarafından gelen farklı kültürdeki insanlarla iletişim halindedir. İngilizcenizin gelişmiş olması kariyerinizin ilerlemesinde sizlere çok yardımcı olacaktır. Bir havacılık sektöründe faaliyet gösteren işletmenin temsilcisi olarak kişilerle olan iletişiminiz büyük önem taşımaktadır.

English for Flight Attendants
Kabin Memuru Adayları İçin Mülakat İngilizcesi Programı; başvurunuzun başlangıcından mülakat sonrası yapmanız gerekenlere kadar tüm mülakat sürecini kapsamaktadır. Havayollarının mülakatlarında kendinizi tanıtırken özgüveninizi korumanız ve İngilizceyi bilinçli bir şekilde kullanabilmeniz, kısacası başarıyı yakalayabilmeniz adına size çeşitli stratejiler öğretecektir.

English for Mechanics
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından 28.04.2014 tarihinde yayınlanan SHT-66L-HS Talimatına göre; Onaylı bakım kuruluşlarında görev alan hava aracı bakım personelinin, yayımlanmış olan teknik dokümanları okuyabilecek, anlayabilecek, yazabilecek ve konuşabilecek düzeyde İngilizce bilmesi gerekliliği zorunlu kılınmıştır.

English for Pilots
Son yıllarda yapılan araştırmalar Pilot İngilizcesi yetersizliğinden kaynaklanan havacılık kazalarının önemli ölçüde arttığını ortaya koymaktadır. Bu tehdidi ortadan kaldırabilmek adına, ICAO, tüm pilot ve hava trafik kontrolörlerinin en az Operational Level 4 düzeyinde İngilizce bilmesini zorunlu kılmıştır.

ICAO sınavına hazırlanırken adayların odak noktasını dinleme, konuşma ve yorumlama oluşturmaktadır. Telaffuz, gramer, kelime bilgisi, akıcılık, anlama ve interaksiyon adayların cevaplarının değerlendirilme kriterleridir.

Detayları görüşmek ve bu yepyeni dünyanın kapılarını açmak için acele edin, bizleri haftanın her günü arayabilirsiniz.

Havaclık İngilizcesi eğitimlerini Beşiktaş, Bakırköy şubelerimizden alabilirsiniz.