İspanyolca Kursu

İspanyolca Kursu

İspanyolca , Avrupa Birliği’nde İngilizceden sonra en çok konuşulan dildir. Bu sebeple dolaylı yada dolaysız dünyadaki her ülkeden ilgi de önemli oranda artmaktadır. 2020 yılının ortalarına doğru her 100 amerikalının 40’ının ana dil olarak İspanyolca konuşacağı tahmin edilmektedir. Halihazırda ise ticari , politik gerekçelerle kullanılan dilleri çıkardığımızda İspanyolca, dünyada en çok konuşulan ikinci dil olma özelliği taşır. Bununla birlikte İspanyolca, bir çok asya ülkeside dahil çok sayıda ülkede zorunlu seçmeli yabancı dil konumuna gelmiştir. 

Neden İspanyolca Öğrenmeliyim ?

 • Dünyanın büyük bir bölümünde konuşulması nedeniyle bu dili ve kültürünü öğrendiğiniz andan itibaren ufkunuz genişleyecek ve daha fazla kültür , bilgi sahibi olacaksınız.
 • Üniversitelere giriş ve kabul anında yeterlilik oranınızı artırmak amacıyla öğrenmelisiniz.
 • Yabancı filmleri, müzik üstadlarını, festivalleri , çok sayıdaki sanat akımını, sporu takip edebilmek için fazlasıyla ihtiyacınız olacak.
 • Her ne sebeple olursa olsun yurtdışında seyahat ve eğitim görme amaçlarınız için hem yerine göre esas hedef, yerine göre de aracı olacaktır.
 • Latin Amerika, İspanya, Filipinler, Kuzey Amerika ve Amerika Birleşik Devletleri’nde aktif olarak konuşulduğu için kültürlerarası ilişkileri anlama, yorumlama, ortak olma ve bambaşka dünyaları keşfetme şansını elinize alacaksınız.
 • İspanyolca sayesinde Türkiye’de ve Dünya’da iş bulma potansiyeliniz ve ücret oranınızın artması yönünden belirgin bir yükseliş olacaktır.

 

İspanyolca Orijinal Eğitim Seviyeleri Tanıtımı

 • Inicial – Başlangıç Seviyesi ( AB Normunda A1-1 olarak geçer )
 • Principiante – Başlangıç Üstü ( AB Normunda A1-2 olarak geçer )
 • Intermedionante 1 – Ön Orta Seviye ( AB Normunda A2-1 olarak geçer )
 • Intermedionante 2 – Tam Orta Seviye ( AB Normunda A2-2 olarak geçer )
 • Avanzado – İleri Düzey ( AB Normunda B1 olarak geçer )
 • Avanzado Superiormente ( AB Normunda B2 olarak geçer )

 

İspanyolca Avrupa Ortak Dil Kriterlerine Göre Seviye Tanıtımı


A1 : Öğrenciler günlük hayata dair kısa metinleri okuma-yazmayı öğrenirler. Kendini basitçe ifade edebilme, duygularını, düşüncelerini olumlu ve olumsuz paylaşabilme , ifade edebilme olanağı bulurlar. Selamlaşma, vedalaşma, bu arada geçen kişisel tanıtım konuşmaları, herhangi birini tanıtma ve tanıtılanı anlama, mektup yazma, herhangi bir konu ile alakalı basit bir makale ve düşünce yazısını okuyabilme yeteneği kazanırlar. Ve kendileri de bu tip yazılar yazar, kendilerini ifade edebilirler. Yön sorma ve yön tarifi yapabilme becerisi ve konaklama ve satın alma amaçlı turist ihtiyaçlı basit kalıpları konuşabilirler.

A2 : Bir konuşma da , diyalogda geçen geniş bir metnin ve sesin ana fikrini kavrayabilirler. Yaşadıkları ve hayatlarından geçen tecrübeleri, geçmiş anıları standart temeller üzerine oturtup anlatabilecek cümle kurma bilgisine ve yeteneğine sahiptirler. Bir reklamı, şarkıyı, diziyi ana hatlarıyla anlayabilme becerisi kazanırlar.Memnuniyet, memnuniyetsizlik, sevinç, duygu, öfke belirtmeleri yapabilirler ve bir gazete haberini, geniş şekilde anlayabilirler.

B1 : Artık öğrenciler öğrendiklerinin yanında bazı deyimleri ve dileklerini değişik halk dili ve resmi kalıplarla pekiştirebilirler. Her yönüyle dili anlayabilme, telefonda rahat bir şekilde yardımcı olabilme, mail ve buna benzer yazılı konuşmaları rahatça yapabilme yeteneği kazanırlar. Ayrıca bir fikiri reddetme ve karşı fikir üretme faaliyetinin üst düzey olarak kullanılabildiği seviyede bu seviyedir. Böylece öğrenci standart kullandığı ana diline iyice yaklaştığı bir dile sahip olmaya yakınlaşmıştır.

B2 : Çağdaş Latin Amerikalı ve İspanyol yazarların edebi eserlerini zorluk çekmeksizin okuyabilirler. Yabancılarla akıcı bir şekilde konuşurlar. Bir röportajı anlayabilme, güven veya güvensizliğini gösterebilme, bir tabloyu tasvir edebilme, reklam metni yazabilme, söylenenleri aktarabilme , edebi bir metni anlayabilme, bir hikayenin devamını hayal edip yazabilme, bir filmin bir sahnesinde geçen konuşmayı anlayıp devamını hayal edebilme, bir şarkının neden bahsettiğini anlayabilme, bir gazeteye hayal kırıklığını anlatan bir yazı yazabilme, mesleki bir karşılıklı konuşmayı anlama, mesleki bir teklife cevaben red mektubu yazabilme, bir forum tartışmasında belirtilen fikirleri anlayabilme ve cevaplama yeteneği kazanırlar.

C1 : Bu seviye var olmakla birlikte sadece mesleki kariyer amaçlı bir konu üzerine yönelme hedefli bir yapıdadır. Ayrıca Speaking dersleri şeklinde de C1 düzeyinden fayda sağlanabilir Bu tercihler tamamen öğrencinin talebine, dil yeteneğine göre belirlenir. Ülkemizde C1 seviyesinde İspanyolca çok fazla uygulanan bir seviye değildir.

İspanyolca kursu eğitimlerini Bakırköy, Beşiktaş şubelerimizden alabilirsiniz.