İngilizce'nin Anavatanı İngiltere dil eğitimi konusunda en doğru seçimdir.

İngilizce öğrenmenin en etkili yolu;  İngilizcenin anadili olarak konuşulduğu ülke İngiltere’de dil eğitimi almaktan geçmektedir.

İngiltere köklü eğitim sisteminin sunduğu sayısız programlar ve sürekli denetlenen üst kalitedeki okulları ile İngilizce Dil Eğitimi için dünyada kuşkusuz ilk tercih edilen ülkedir. Türkiye’ye okyanus ötesi ülkelere göre olan yakınlığı bakımından Türk öğrenciler için en popüler ülkedir.

İngiltere’de yaklaşık 1500 civarında dil eğitimi sunan okul bulunmaktadır. Okullar sınıflardaki öğrencileri mümkün olduğunca farklı ülkelerden olmasını sağlamaktadır. Böylelikle farklı kültürden  arkadaşlar edinip farklı kültürleri tanımış olursunuz. İngiltere’de İngilizce eğitimi alan yabancı öğrencilerin haftalık minimum 15 saat İngilizce eğitimi almaları zorunludur ve İngilizce gelişiminizi doğrudan etkiler. 

İngiltere’de uzun süreli dil eğitimine katılarak, yasal olarak yarı zamanlı çalışabilir ve böylece eğitiminizi alırken, kendi kişisel harcamalarınızı da karşılama şansına sahip olabilirsiniz. İngiltere'de sadece İngilizcenizi geliştirmez, aynı zamanda bu harika ülkeyi tanıma fırsatı da bulursunuz.