Dünyanın en yaşanılası ülkelerinden biri…

Kanada, dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği başlıca ülkelerden biridir. Kanada, ülkede konuşulan ikinci anadilin Fransızca olması sebebiyle çoklu dil öğrenmek isteyen ve dil eğitimi akabinde üniversite ya da yüksek lisansa devam ederek kariyerlerini akademik olarak desteklemek isteyen öğrenciler için de İngilizce öğrenmeyi tercih ettikleri ilk ülkedir.

Yüz ölçümü bakımından dünyanın en büyük 2.ülkesi olan Kanada doğal güzellikleri, gelişmiş ekonomisi, yüksek hayat standartları, güzel ve düzenli şehirleriyle dünyada en çok yaşanmak istenen ülkelerden birisidir

Kanada’da dil eğitimini, ülkenin doğal güzelliklerini keşfetmek için katılacağınız gezilerle birleştirebilirsiniz. Kanada'da dil okuluna katılırken Niagara Şelaleri, Algonguin Provicial Park, Ontario Gölü’nün etrafındaki nefis kumsallar ve Mavi Dağ’ın yamaçları keşfedebileceğiniz doğal güzelliklerden sadece birkaçıdır.

Kanada’da İngilizce öğrenmenin bir diğer avantajı, Amerikan sınav sistemi olan TOEFL ve İngiliz sınav sistemi olan IELTS sınav hazırlık kurslarının bir arada bulunabildiği bir ülke olmasıdır. Kanada, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi,  TOEFL ve IELTS sınav hazırlık kurslarının yanı sıra Cambridge FCE ve CAE sınav hazırlık sınıflarının ve son zamanlarda Türkiye’de hızla yükselmekte olan TESOL sertifika programlarının da yoğun olarak sunulduğu bir ülkedir.

Birleşmiş Milletler tarafından dünyanın en yaşanılır ve güvenilir ülkelerinden biri olarak belirlenen Kanada, gelişmiş ülkeler arasında eğitime en fazla bütçe ayıran ülkedir bu yüzden dil eğitimi de Kanada hükümetinin denetimi ve garantisi altındadır.