OXFORD STREET DİL OKULLARI, 1991 Yılında Başkent Londra da ST. James’s  bölgesinde kurulmuştur.  

 Dil okulumuzun kurucusu ve aynı zamanda Oxford Üniversitesin’de öğretim üyesi olarak görev yapan Filiz Deniz’in Türkiyedeki dil eğitimi açıklarını fark etmesinden sonra, Londra da olduğu gibi istanbulda da şubeleşerek farklı metodlar üzerinden, dil becerisini hedef alan ve konuşma ağırlıklı bir sistem üzerine kurulu 4 şubeyi daha istanbulda hizmete açmıştır. Kullandığımız metod; kursiyerleri öğrenecekleri dile maruz bırakarak kısa sürede konuşmalarını hedeflemekte ve dilin temel becerilerini geliştirip, öğrendiklerini en doğru şekilde aktarmalarını hedeflemektedir. Kurumumuz kullanmış olduğu bu metod sayesinde 2012, 2013 ve 2017 yıllarında ABD’nin Newyork şehrinde ; TAO tarafından düzenlenen Avrupa’nın en iyileri gecesinde ‘ The Best Language School’  ödülünü almaya layık görülmüştür.

 Bu Metod Oxford Street Dil Okulları  Portföyündeki tüm dillerde (İngilizce kurs eğitimleri, Almanca kursu eğitimleri, Fransızca kursu eğitimleri, Rusça kursu eğitimleri, Arapça kursu eğitimleri, İspanyolca kursu eğitimleri, İtalyanca kursu eğitimleri, Türkçe kursu eğitimleri, Japonca Kursu eğitimleri, Japonca kursu eğitimleri, Çince kursu eğitimleri ve Aile Birleşimi eğitimleri) başarı ile kullanılmaktadır. 

-Oxford Street Dil Okulları’nda kullanılan Active Method gramer başlıklarının çok fazla öne çıkmasından ziyade, bilginin kullanılabilirliğini ele alır. Bu da defalarca öğrenciye sunulan soru-cevap tekrarı ile Türkçe düşünmeden, öğrendiği dilde ki kalıpları kullanarak gerçekleşir. Biz kendi dilimizi nasıl ailemizden dilbilgisi olmaksızın öğrendiysek Active Method’da aynı şekilde kalıcı bir bilgiye ulaştırır. Buna literatür de “Ana dil eğitim tekniği” de denmektedir. 

Oxford Street Dil Okulları’nda "Özel Amaçlı Yabancı Dil" programları, ihtiyaç sahiplerinin talepleri doğrultusunda gerçekleştirilir.Daha çok birebir veya küçük gruplar oluşturularak yapılan bu çalışmalarda, kursun içeriğini grubu oluşturan kursiyerlerin amaç ve beklentileri belirler. Özel Amaçlı Yabancı Dil Programları İngilizcenin yanı sıra başka dillerde de yapılabilmektedir.

 Seviye sınavının ardından, hem yabancı dil  seviyelerini en doğru şekilde tespit etmek, hem de kişilik analizlerini muntazam bir şekilde yapabilmek adına, en sağlıklı eğitimin nasıl verilebileceğini saptamak amacıyla öğrenci adayları tek tek mülakata alınır.

Eğitmenlerimizin ve eğitim danışmanlarımızın gözetiminde titizlikle gerçekleştirilen bu süreçler sonucunda, elde ettiğimiz veriler ışığında kursiyerlere özel bir eğitim programı oluşturulur.

Eğitim ihtiyacına göre;

1. Genel Dil Eğitimi,

2. Profesyonel Dil Eğitimi

3. Kursiyerlerin özel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış programlardan oluşabilir.

In-house (Şirket içi) Eğitimler 

Eğitim şirketin kendi binasında gerçekleştirilir. Eğitimler şirket yönetimi ile ortaklaşa belirlenecek gün ve saatlerde işlenir. Eğitimin içeriği, süresi, niteliği şirket yönetiminin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda  konusunda uzman eğitim koordinatörlüğümüz tarafından belirlenir.  Şirket yönetiminin gürültü ve iş yoğunluğundan uzak bir eğitim ortamını organize etmesi yeterli olacaktır.

Şirket Çalışanlarına Yönelik Şubelerimizde Verilen Eğitimler 

Şirket personeli zaman, ulaşım, eğitim yapılacak uygun mekan bulunamaması veya farklı ihtiyaçlar sebebi ile şirket dışında bir eğitimi talep edebilmektedirler. Bu durumlarda yine önce seviye belirleme sınavı yapılarak öğrencilerin mevcut İngilizce durumları belirlenir. Daha sonra öğrenciler kendilerine en uygun zaman diliminde ve uygun seviyedeki programlara yerleştirilirler. Diğer bir seçenek ise sadece şirket çalışanlarının eğitim gördüğü özel kapalı sınıflardır.

a-) Kapalı Grup Eğitimler 

Şirket çalışanları herhangi bir şubemizde sadece kendilerine özel sınıflarda ders alırlar. Sınıf mevcudu tamamen şirket çalışanlarından oluşur. Bu sınıfların zaman programı şubelerimizdeki standart eğitim zamanlarından farklı olabilir. 

b-) Şube İçi Eğitimler 

Şirket personeli standart olarak Yaşam Boyu Eğitim Akademisi sınıflarında diğer kayıtlı öğrencilerimiz ile birlikte eğitim alırlar. Burada en büyük avantaj daha fazla zaman, seviye  ve sınıf seçeneğinin olmasıdır. 

c-) Özel Dersler

Oxford Street Dil Okulları bünyesinde gerçekleştirilen kişilere Yönelik Yabancı Dil Eğitim Programları kapsamında şube içi eğitimlerin yanı sıra birebir eğitim almak isteyen şirket personeli için, özel ders programlarımızda bulunmaktadır. Minimum  30 saatlik programlar dahilinde oluşturulan eğitim paketlerinde, derslerin gün ve saatlerini öğrencinin uygun olduğu zaman dilimlerinde gerçekleştirilmektedir.

Bakırköy Oxford Street Bakırköy Oxford Street Bakırköy Oxford Street Sınıf Sınıf Sınıf Sınıf Sınıf Kantin Kantin