Proficiency Kursu

Proficiency kursu (hazırlık atlama kursu), üniversitelerimizde verilen İngilizce hazırlık eğitimini atlamak isteyen öğrencilerin gireceği sınavlara yönelik düzenlenmiştir. Ülkemizde bazı üniversitelerimizde hazırlık atlama derecesi olarak TOEFL sonuçları kabul edilirken, bazı üniversitelerimiz kendi bünyelerinde seviye belirleme sınavı yaparak buna göre öğrencileri İngilizce hazırlık sınıflarına alır ya da öğrencinin İngilizce hazırlık sınıfına ihtiyacı olmadığına, bu kademeyi geçmesine ve İngilizce’den muafiyetine karar verirler. Zaman kaybetmek istemeyen öğrencilerimizin bunu elde edebilmesi için teknik yeterliliğe sahip en iyi hazırlık atlama eğitimini alması gerekir.

Proficiency sınıflarına alınan öğrenciler taktik ağırlıklı bir sınav olan Proficiency’de performansı artırmayı amaçlayan bir eğitim anlayışıyla yetiştirilirler. Eğitim sistemi, sınav sistemi ve stratejileri doğrultusunda uygulama içeriklidir ve genel İngilizce eğitim çalışmalarını içermez.

Proficiency sınavının formatı genelde okuma, dinleme, dilbilgisi ve yazma sınavı olmak üzere dört bölümden oluşur.

Üniversite hazırlık atlama sınavlarının ne zaman yapılacağına kurumlar kendileri karar verirler. ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme süreci sonuçları açıklandıktan sonra, her üniversite kendi sınav tarihini açıklar. Sınavlar genellikle Eylül ayının 3. haftası ile Ekim ayının 2. haftası arasında uygulanmaktadır.


Neden Oxford Street Dil Okulları ?
Çünkü Oxford Street Dil Okulları kişiye özel program hazırlama ilkesini edinmiş, alanında uzman sertifikalı eğitmen kadrosuyla size standartların çok dışında bir eğitim sunar ve hayatınızı etkileyecek bu sınavda başarılı olmanızı size garanti eder.

Oxford Street olarak katılımcılarımızı Proficiency sınavına uzman kadromuzla hazırlamaktayız. Programlarımızı her üniversitenin farklı tip sınavı olduğunun bilinciyle hazırlıyor, her üniversitenin sınavı için ayrı çalışmalar oluşturuyoruz. Derslerde temel kaynak olarak ilgili üniversitenin eski sınavlarını kullanmaktayız. Bu da katılımcılarımızın gireceği sınavın tekniğine tam anlamıyla hakim olmalarını sağlamaktadır.

Üniversitelerin Sınav Programları

Proficiency Kursu ücretleri, fiyat indirimleri ve kampanyaları için Bakırköy, Beşiktaş şubelerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.