TOEFL Kursu

 TOEFL (Test Of English as a Foeing Languag) “Yabancı Dil İngilizce Sınavı”

-OSE-‘ den alacağınız TOEFL kursu eğitimi ile “%100 başarı” garantileyin.

TOEFL merkezi Amerika’da olan ana dili İngilizce olmayan, kariyer hedefi olan dünyanın dört bir yanından öğrencilerin katıldığı, akademik İngilizce bilgisini ölçen uluslararası geçerliliği olan yeterlilik sınavıdır.

Dünya’da 150’den fazla ülkede 10.000’e yakın birçok devletler ve vakıf üniversitesi, özel kurum ve kuruluşlar, akademik enstitü yüksek TOEFL puanı kabul etmektedir.

 • TOEFL sınavı ABD’de EDUCATIONAL TESTING SERVICE şirketi düzenler.
 • Sınav süresi 4 saat 30 dakikadır.
 • TOEFL sınavının skorlarının geçerliliği 2 yıldır.
 • TOEFL sınavına istediğiniz ülkede katılabilirsiniz. Türkiye’ de İstanbul, Ankara, İzmir’de her gün ve bazı günler Adana ve Eskişehir’de girebilirsiniz.

-OSE-‘ de İngilizce eğitimi TOEFL kursuna kayıt olana üniversite öğrencilerimize hem kişiye özel eğitim, hem de seviyeleri aynı olan arkadaş gruplarına özel grup programları ile TOEFL sınavına hazırlıyoruz. En doğru eğitimi almaları için TOEFL da uzman öğretmen kadromuz ile öğrencilerimizin hedefledikleri puanlara ulaştırıyoruz.

-OSE-' de ister Genel İngilizce kursu, ister TOEFL İngilizce sınavına girecek olan öğrencilerimizi -OSE- ailesinin bir ferdi olarak kabul ediyoruz.

-OSE-‘den TOEFL ingilizce kursuna kayıt olan öğrencilerimizin, kayıt oldukları andan sınav tarihine kadar tüm hazırlık aşamasında yanındayız. TOEFL ingilizce sınavı, öğrencilerimiz için ne kadar büyük önem teşkil ediyorsa -OSE- olarak A’dan-Z’ye öğretmenlerimiz ve tüm kadromuz içinde aynı önemi teşkil ediyor.

Çünkü;

“Geleceğiniz bizler için çok değerli”

-OSE-‘de TOEFL ingilizce kursu kişiye özel ve grup ders programları içerir. TOEFL sınav sistemine uygun düzenlenmiştir. Birçok farklı kaynaklar kullanılır.

Bugüne kadar –OSE-‘den TOEFL eğitimi alan birçok öğrencimiz TOEFL sınavından yüksek puan alarak başarıyı garantilemiştir.

-OSE-‘de TOEFL İngilizce kursumuz, sınav sistemi esas alınmıştır.

TOEFL sınav sisteminde olduğu gibi 4 bölümden oluşur.

 • OKUMA (Reading)
 • DİNLEME (Listening)
 • KONUŞMA (Speaking)
 • YAZMA (Writing)

-OSE-‘de TOEFL sınav sistemini çok iyi bilen, TOEFL sınav tekniklerini ve soru tiplerini konusunda uzman, uzun yıllar TOEFL sınavına öğrenci yetirtirmiş ve yüksek puan almalarını sağlamış, TOEFL akademik kariyerinde başarılı Türk ve yabancı öğretmen kadromuz sizi sınava hazırlar. Öncelikle eksik, zayıf ve güçlü yanlarınızı tespit eder ve size özel bir ders programı oluşturur.

TOEFL sınavı 2 şekilde olur.

 

TOEFL İBT İnternet Test

Dört bölümden oluşur. OKUMA-DİNLEME-KONUŞMA-YAZMA
 

TOEFL PBT Yazılı Test

İnternet üzerinden sınavın verilmediği merkezlerde geçerlidir. Yazılı Test internet üzerinden sınava girmek istemeyenlerin tercih ettiği şeklidir.

Dört bölümden oluşur. OKUMA-DİNLEME-KONUŞMA-YAZMA

 

TOEFL PUANLARI

 • Listening 0-30
 • Writing 0-30
 • Reading 0-30
 • TOTAL 0-30
 • Essay (on a separete scale 0-6)

TOEFL iBT sınavına HER AY içerisinde sınavın yapılacağı merkezlere göre birkaç defa sınava katılabilirsiniz.

Detaylı Bilgi için http://www.ets.org/toefl sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

BİLGİ+OLUMLU DÜŞÜN-KENDİNİ KONTROL ET-GEVŞE–GÜLÜMSE = BAŞARI

Sınavlar sadece akademik bilgi birikiminizi ölçer. Olumlu düşünün… Sınav heyecanı yaşamanız gayet normaldir. Heyecanınızı kaygıya dönüştürmemeye çalışın…

Bilgi birikiminiz zaten var…

Fakat;

Bilgi birikimi ne kadar önemliyse sınav öncesi heyecanı, kaygıyı, telaşı yenmek ve olumsuz düşüncelerden arınmak başarıya ulaşmak adına bir o kadar önemlidir. Lütfen Unutmayın!

Gülümseyin 

-OSE- sizlere güveniyor ve inanıyor. TOEFL engelini AŞACAKSINIZ!

TOEFL girecek olan –OSE- öğrencilerimize ve tüm adaylara BAŞARILAR dileriz.

 

TOEFL İngilizce kurs ücretleri, fiyat indirimleri ve kampanyaları için Bakırköy, Beşiktaş şubelerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.